Cross Flow Filtr

Crossflow Filtr Crossflow filtrace je moderním způsobem separace pevných částic od kapalin. Díky jeho univerzálnosti je vhodný pro filtraci širokého spektra aplikací, ve kterých by jiné typy filtrů byly neefektivní. Mezi jeho hlavní výhody patří bezosblužnost, žádný filtrační odpad a schopnost filtrovat i velmi kalné kapaliny na vysokou úroveň čistoty v jednom filtračním cyklu.


Svíčkový křemelinový filtr FKS

Svíčkový křemelinový filtr FKS Používá se na filtraci kapalin (voda, pivo, víno, olej, emulze), prostřednictvím naplaveného filtračního prostředku na vertikálních filtračních svíčkách. Svíčkový filtr se vyznačuje vysokou účinností filtrace. Nejrozšířenějším filtračním prostředkem je křemelina. Podle složení filtrační vrstvy lze dosáhnout různých stupňů čistoty a průtoku filtrované kapaliny. Průběžné dávkování křemeliny dávkovacím čerpadlem udržuje filtr stále dostatečně propustným.


Mikrosvíčkový filtr FMS

Mikrosvíčkový filtr FMS Mikro-svíčková filtrace patří celosvětově k nejrozšířenějších typům filtrace. Díky své univerzálnosti nachází uplatnění napříc odvětvími jako potravinářství, chemie a farmacie. Jako spotřební filtrační materiál slouží filtrační mikro-svíčky(cartridge) o různých velikostech, filtrační ploše a selektivitě.


Trap filtr

Trap filtr Částicová (trap - záchytná) filtrace zajišťuje odstranění zbytků filtračního materiálu ve filtrátu po primární filtraci. Ve většině případů jde o křemelinu nebo celulózu.


Multi-funkční filtr

Multifunkční filtry umožňují několik typů filtrace na jednom zařízení. To je výhodné především pro menší provozy, pro které je neekonomické pořizovat každou filtrační technologii samostatně. Vyrábíme několik řad v mnoha variacích podle přání zákazníka. Společnost Bílek Filtry je považována za pionýra tohoto segmentu trhu.