Crossflow Filtr

Crossflow filtrace je moderním způsobem separace pevných částic od kapalin. Díky jeho univerzálnosti je vhodný pro filtraci širokého spektra aplikací, ve kterých by jiné typy filtrů byly neefektivní. Mezi jeho hlavní výhody patří bezosblužnost, žádný filtrační odpad a schopnost filtrovat i velmi kalné kapaliny na vysokou úroveň čistoty v jednom filtračním cyklu.

Společnost Bílek filtry je první česká firma, která "crossy" technologicky zvládla, úspěšně vyrábí a aplikuje. Řešení crossflow od Bílek Filtry přináší mnoho inovativních vylepšení, které zaručují lepší efektivitu a charakteristiku filtrace.

Automatický filtr FCW80A

 

Crosssflow filtrace je také často nazývána tangenciální filtrace(křížová). Pro pochopení principu crossflow filtrace je důležité definovat v čem se liší od klasické hydro-statické filtrace(dead-end)

Dead-end filtrace(statická)

Při filtraci prochází kapalina skrz membránu a všechny částice větší než je velikost póru membrány, jsou zachyceny na jejím povrchu.  To znamená, že zachycené částice tvoří tzv. filtrační koláč na povrchu membrány, který postupně snižuje filtrační výkon, dokud není provedena  regenerace  membrány. 

princip dead-end filtrace nemá křížový tok oproti crossflow filtraci

Cross-flow filtrace(dynamická)

Kapalina je přiváděna na membránu tangenciálně a tím vytváří tlakové rozdíly napříč membránou.  To způsobuje, že určitý objem kapaliny prochází membránou jako filtrát a zbývající pokračuje podél membrány s odfiltrovanými nečistotami.  Tyto společně s proudem kapaliny čistí stěnu membrány.

princip tangenticiální crossflow filtrace - křížový tok

 

Funkční schéma crossflow filtru

 

schéma crossflow filtrace obecně

 

V současné době je náš výrobní program crossflow filtrů zaměřen převážně na aplikace ve vinařství a pivovarnictví, ale crossflow filtrace je velmi univerzální řešení, které nachází široké uplatnění napříč průmyslem.

Každé odvětví má své specifické procesy, požadavky i příležitosti jak zlepšit kvalitu produktů i snížení nákladů.

Prozkoumejte konkrétní využití crossflow filtrů pro vaše odvětví:

Vinařství            
• Pivovarnictví
• Potravinářství       
• Likérky
• regenerace průmyslové vody
• Chemie
• Kosmetika
• Farmacie
• Petrochemie
• Strojírenství

 

V současné době vyrábíme standardní typové pro tyto aplikace: 

FCW - Crossflow for wine (cross-flow filtry na víno)

 

 

Pro další aplikace výrabíme crossflow filtry na míru dle požadavků zákazníka.

Pokud jste nenašli informace, které jste hledali, využijte kontaktní formulář níže:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.