Filtrace medoviny

 

Bílek Filtry dodává komplexní řešení filtrace pro výrobce medoviny

Dodáváme řešení na míru pro všechny stupně filtrace při výrobě medoviny. Menší výrobci ocení naše multifunkční zařízení, která zvládnout několik typů filtrace včetně základní sanitace. Pro velké producenty dodáváme řešení dle jejich požadavků a filozofii výroby medoviny. Naše filtrační zařízení mohou být mobilní i statická, s různou úrovní automatizace. 

filtrace medoviny

 

Primární filtrace

Pro první (primární) filtraci medoviny, po ukončení jeho fermentačního procesu,dodáváme svíčkové křemelinové filtry FKS a crossflow filtry FCW. S různými typy filtrační křemeliny umožňuje filtr FKS velkou variabilitu účinnosti filtrace (0,5 až 50 um), po níž se pak nabízí flexibilita při kvalitativním školení medoviny s ohledem na čas jeho zrání.

 

Filtrace s rychlým zastavením fermentace

Filtr crossflow FCW se svojí ostrou charakteristikou filtrace má filtrační účinnost pevně danou (0,2 až 0,8 um), ale je dobrým řešením tam, kde jsou vyžadovány rychlé výsledky s minimálními nároky na čas a počet procesních kroků.Crossflow filtr FCW dokáže bezprostředně zastavit fermentaci na přesně požadované hladině alkoholu či cukru, kterou u medoviny očekáváte.

filtry pro filtraci medoviny

Sekundární mikrobiologická filtrace – stabilizace

Pro mikrobiologickou (sekundární)filtraci - stabilizaci před expedicí produktu k zákazníkovi nabízíme řadu filtračních zařízení FMS, která dosahují 100% účinnosti zachycení kvasinek. Přitom je tato filtrace mnohem šetrnější k organoleptickým vlastnostem medoviny, než pasterizace a uchovává tak jeho chuťovou originalitu. Pasterizační pachuť zde nenajdete.

 

Sanitace výrobní technologie

Bílek Filtry vyrábí také širokou řadu sanitačních stanic CIP. Dodávány jsou buď v mobilní nebo statické verzi dle požadavků na použití.

 

 

 

Potřebujete vědět o našem řešení pro filtraci medoviny více? Kontaktujte nás pomocí jednoduchého formuláře:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.