Pivovarnictví - filtrace piva a podpůrných médií

Bílek Filtry pokrývá všechny vaše potřeby filtrace a sanitace v pivovaru

Procesy filtrace, stabilizace a sanitace  jsou v pivovarech klíčovými pilíři výroby piva. Závisí na nich kvalitativní faktory, jako chuť, čirost, mikrobiologická a koloidní stabilita a trvanlivost piva.

Vyrábíme a dodáváme komplexní řadu filtrů, která pokrývá všechny potřeby filtračního procesu od primární filtrace piva přes vodu až po sterilní filtraci technologických plynů.

Technologické a procesní schéma filtrace a sanitace v pivovaru

 

schéma filtrace v pivovaru

Pro sanitační a regenerační procesy dodáváme CIP stanice a systémy. Různé způsoby výroby piva a jeho strategické zacílení na daný trh vyžadují odlišné postupy filtrace a mikrobiologické stabilizace. Nejlepší pivovary dnes využívají při filtraci špičkových piv i několik typů filtrů, aby dosáhly nejvyšší úrovně kvality s co nejnižšími finančními náklady.

Primární filtraci zajišťujeme třemi typy filtrů. 

 

FKS - Svíčková křemelinová filtrace

Efektivnějším řešením je křemelinový filtr FKS s ocelovými svíčkami z vinutého drátu (s lichoběžníkovým profilem). Tento poskytuje vysokou účinnost a kapacitu filtrace při nevelkých nákladech. Umožňuje i dávkování prostředků (ztrátové) pro koloidní stabilizaci.

křemelinový filtr na pivoHlavní výhody FKS filtrů:

 • Zavedená technologie
 • Dobrý kapacitní výkon
 • Dobré senzorické vlastnosti
 • Velmi nízká spotřeba sanitačních prostředků
 • Dlouhé filtrační cykly
 

FMS - Hloubková a membránová filtrace

Originální výrazová charakteristika hotového piva je neodmyslitelným argumentem obchodního úspěchu. Charakteristika je hodně ovlivněna zaužívanou tepelnou pasterizací. Při ní vznikají negativní chuťové tóny a snižuje se oxidační odolnost piva.

Pokročilým řešením je sekundární mikrofiltrace s použitím mikrobiologických membránových filtrů, které garantují absolutní záchyt kvasinek a bakterií. Garantují mikrobiologickou stabilitu - trvanlivost. Tím pádem není potřeba pasteru. Vynikne chuťová originalita piva a energetické náklady se výrazně sníží.

Membránové svíčkové filtry FMS instalujeme do řádu pro mikrobiologickou filtraci vody a plynů pro různé účely v celém provozu.

 

mikrofiltrace na pivoHlavní výhody FMS filtrů

 • Studená stabilizace piva bez pasterace
 • Absolutní garance mikrobiologie
 • Velmi nízké náklady na filtraci
 • Bez pasteračních pachutí
 • Výrazně prodloužená trvanlivost piva
 • Nulové zatížení kyslíkem
 

Do linie filtračních technologií řadíme i stabilizační filtr FST, který zajišťuje koloidní stabilitu piva a trvanlivost.V našem výrobním sortimentu jsou sanitační stanice CIP, které jsou vedle filtrů nezbytností k zajištění bezchybných výsledků filtrace a kompletní technologické čistoty provozu bez kontaminace.

Všechny výrobky prochází neustálým technologickým vývojem, který je úzce propojen s analýzami výsledků ze špičkových pivovarských provozů a výzkumných pracovišť.

Dosahování vynikajících výsledků při výrobě piva nezbytně souvisí s kontrolou kvality filtrace. Proto nabízíme škálu kontrolních a analytických přístrojů. Jsou to například zákaloměry, testery integrity mikrofiltračních svíček.

 

Shrnutí aplikací, se kterými Vám v pivovaru pomůžeme

Filtrace piva:

Klarifikace (primární filtrace piva)
Předstabilizace (sekundární filtrace piva)
PPVP filtrace- koloidní stabilizace piva
Trap filtrace
Koncová filtrace (studená stabilizace piva)

 

Filtrace vody v pivovarech:

Produktová voda
Technologická voda

Ostatní filtrace:

Sanitace

 

Potřebujete vědět o našem řešení pro pivovary více? Kontaktujte nás pomocí jednoduchého formuláře:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Přiložené soubory

Брошюра фильтрация пива (на русском)
Filtrace piva - brožura CZ
Beer filtration brochure EN