Nealkoholické nápoje

Po potřeby nápojového průmyslu dodáváme celou škálu filtračních a sanitačních řešení dle potřeb zákazníka. Ať už jde o filtraci hrubých nečistot, filtraci produktové vody, mikrobiologickou stabilitu produktu nebo sanitace výrobní technologie.

Hrubá filtrace

Již ve vstupních surovinách bývá přítomna kontaminace nečistotami, ke kontaminaci surovin dochází také při samotné při přepravě, manipulaci, při vybalování apod. Pro filtraci hrubých nečistot např. úlomky z obalů kartonů, pytlů atd. nabízíme jednoduché řešení s rukávcovým filtrem, v případně požadavku na jemnější filtraci deskovým filtrem

filtrace nealkoholických nápojů

 

Filtrace vody

Filtraci vody a eliminace nečistot nesených ve vodě, a to vody jako vstupní suroviny, nebo jako média pro sanitaci. Čistotu prostředí běžně provozy zabezpečují proplachy vodou a kombinací čistících a desinfekčních prostředků. Pro zamezení kontaktu čistících prostředků s potravinou je potřeba vždy provádět konečný oplach čistou vodou . Avšak je potřeba si uvědomit, že i oplachová voda je častým zdrojem kontaminace, je-li neupravená - nefiltrovaná. Firma Bílek Filtry dodává účinné řešení mikrofiltrace vody a eliminuje tak sekundární kontaminaci technologie při sanitaci. 

 
 

Studená mikrobiologická stabilizace

Finální produkty produkty v nápojovém průmyslu, které jsou náchylné k rychlému podléhání zkáze – zejména s ovocným podílem je potřeba pasterovat a případně stabilizovat chemicky konzervanty. Pasterizace má však negativní vliv na vitamíny obsažených v nápoji a jejich degradaci. Konzervanty z hlediska spotřebitelského trendu jsou v nápojích nežádoucí. Firma Bílek Filtry má účinné řešení stabilizace produktu mikrofiltrací. Toto řešení má oproti pasterizace několik výhod. Je energeticky méně náročné, nedegraduje vitamíny, a hlavně má při dodržení technologických postupů vysokou účinnost.

Sanitace

Se sanitací jsme schopni ve dvou oblastech a to v dodání sanitace pro výrobní technologii, a pak také v regeneraci sanitačních prostředků jako je například louh.

 

Neváhejte nás kontaktovat s vašimi požadavky přes kontaktní formulář níže:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.