Vinařství

Vinařství - filtrace vína, moštu a podpůrných médií Bílek Filtry pokrývá všechny vaše potřeby filtrace a sanitace ve vinařství. Vyrábíme a poskytujeme komplexní řadu filtrů, která pokrývá všechny potřeby filtračního procesu od moštů, přes kaly, stabilizaci vín před láhvováním, až po filtraci podpůrných médií jako je voda a plyny. Také dodáváme sanitační zařízení, která jsou vedle filtrů nezbytností k zajištění čistého provozu bez kontaminace.


Pivovarnictví

Pivovarnictví - filtrace piva a podpůrných médií Vyrábíme a dodáváme komplexní řadu filtrů pro pivovary, které pokrývají všechny potřeby filtračního procesu od primární filtrace piva přes vodu až po sterilní filtraci technologických plynů.


Destilované nápoje

Filtrace lihu, vodky, likérů a pálenek Filtrace zbavuje finální alkoholický produkt viditelných částic a zaručuje mu čistý a jiskrný vzhled. Míra zákalu závisí na tom, z jaké suroviny se alkohol vyrábí, jaká je jeho koncentrace, kvalita vody a teplota. Velkou výzvou je odstranění z produktu pouze složky, které způsobují zákal a naopak zachovat ty, které jsou pro kvalitu produktu nezbytné. Nalezením rovnováhy mezi těmito požadavky je podstatou problému filtrace lihovin.


Nealkoholické nápoje

Nealkoholické nápoje Po potřeby nápojového průmyslu dodáváme celou škálu filtračních a sanitačních řešení dle potřeb zákazníka. Ať už jde o filtraci hrubých nečistot, filtraci produktové vody, mikrobiologickou stabilitu produktu nebo sanitační proces.