Záruka čistoty ve vinařství - Sanitace CIP od Bílek Filtry

 

Cesta k profesionálnímu vinařství

 

Výhody sanitační jednotky

 

Sanitační stanice zaručuje hygienu a bezpečnost

 • Zvyšuje úroveň čistoty provozu a snižuje riziko biologické infekce výrobního procesu
 • Sanitace koncových filtračních svíček je nezbytným procesem pro udržení garance vysoké kvality produktu
 • Připraví mikrobiologicky čistou vodu pro výplachy lahví
 • Eliminuje riziko kontaktu chemikálií s vínem
 • Čistota lisů tanků, filtrů, potrubí, tanků a plničů

 

Sanitační stanice zvyšuje účinnost a životnost chemie

 • Zvyšuje účinnost sanitačních prostředků udržováním optimální teploty a zároveň tím šetří náklady na energie
 • Snižuje časové proluky mezi výrobou a čištěním. Čištění pomocí CIP je mnohem rychlejší než ruční
 • Regenerací prodlužuje životnost koncových filtračních svíček
 • Prodlužuje účinnnost a životnost chemických prostředků pomocí filtrace

 

Sanitační stanice zajištuje čistotu tanků

 • Vytvoření mikrobiologicky bezinfekčního čistého prostředí pro udržení trvalé stability vína při zrání
 • Vymývání kvasničných kalů
 • Vymývání vinného kamene
 • Sterilizace tanku - odstranění infekce

 

Nová řada CIP stanic navržená s ohledem na potřeby vinařů

 

Ještě snadnější způsob čištění tanků, který šetří čas i peníze

Nějakou dobu trvalo, než český vinař pochopil, že sanitační stanice je užitečná věc. Dnes už asi nikdo nepochybuje, že CIP stanice ušetří velké množství času i peněz. Navíc tanky dokáže vyčistit a připravit pro nové víno mnohem lépe než cokoli jiného. 

Proto firma Bílek Filtry přichází na trh s novou typovou řadou mobilních CIP stanic, která je svou velikostí i vybavením navržena tak, aby uspokojila potřeby českých a slovenských vinařů. 

Vše co k sanitaci potřebujete a mobilnísanitační stanice CIP s 2 nádržemi

Kromě absolutní čistoty a sterility tanků nová sanitační stanice zajistí také čistotu potrubí, tepelných výměníků, filtrů, plnící linky a dalších technologií vstupujících do výroby vína. Při pořízení této řady CIP máte na výběr z velikostí zásobních nádrží 120, 300, 500 nebo 1 000 litrů. Vyčistíte tak tanky o objemu 500 až 30 000 litrů.  Ve standardní výbavě jsou také 2 stupně filtrace pro zajištění sterilní vody v procesu. 

Nesmíme zapomenout ani nezbytné vybavení pro sanitaci tanků a to vystřikovací hlavici, kterou firma Bílek dodává v několika variantách i s adaptéry na míru pro váš typ tanků. Bezpečnost čerpadla i sanitační hlavice během sanitace zajišťuje ochranný předfiltr. Jistě oceníte i fakt, že celá stanice je na pojízdném rámu s koly, takže ji kdykoli  přesunete tam, kde je aktuálně potřeba. 

Vysoká efektivita práce

Velkou výhodou tohoto sanitačního systému je, že má pouze jeden centrální vstup a výstup. To vám ohromně usnadňuje práci, protože jak jednou k tanku připojíte hadice, již je nemusíte přepojovat. Jednoduše provedete všechny kroky sanitace pouhým přenastavováním klapek přímo na CIP stanici.

Sanitační stanice umožňuje přípravu sanitačních roztoků a jejich ohřev na požadovanou teplotu. V procesu můžete aplikovat 2 - 4 sanitační média, přičemž 2 roztoky je možné uchovávat v zásobních nádobách pro další použití. Na přání zákazníka lze stanici vybavit poloautomatickým dávkovačem desinfekčního roztoku nebo automatickými dávkovacími čerpadly.

CIP stanice hlídá proces za vás

Abyste při sanitaci dosáhli dobrého výsledku, musíte zabezpečit správné procesní parametry. To platí dvojnásob pro sanitační hlavici, která potřebuje pracovat s určitým tlakem a průtokem. Toho si byli konstruktéři vědomi a proto je CIP stanice vybavena hlídací elektronikou. Když parametry překročí povolený limit, systém se automaticky vypne a ohlásí se zvukovou a vizuální signalizací. 

Obsluha si také na digitálním displeji nastavuje optimální teplotu sanitačního procesu a chládnoucí roztok systém průběžně dohřívá. Velmi užitečným nástrojem pro úsporu času je časovač. Na něm si jednoduše navolíte délku sanitačního cyklu a můžete se věnovat jiné práci. Po uplynutí nastavené doby se stanice opět ohlásí zvukovou a vizuální signalizací.

 

Prozkoumejte naši produktovou řadu CIP stanic zde

 

Pokud jste nenašli informace, které jste hledali, využijte kontaktní formulář níže:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.