Filtrační křemelina Celite®

filtrační křemelinaNa základě vynikajících výsledků při našich testech i z praxe vinařských, pivovarnických, strojírenských, potravinářských a dalších provozů našich zákazníků na svíčkových křemelinových filtrech FKS, můžeme dnes jednoznačně doporučit používání výhradně americké křemeliny Celite® Hyflo Super Cel, Filter Cel a Standard Super Cel od amerického výrobce World Minerals Inc. Jejich poměr cena versus výkon je výhodnější i při srovnání s levnějšími typy křemeliny, protože vyšší kvalitou filtrace dosahuje významných časových a materiálních úspor na následných filtracích.

Křemelina Celite® v kombinaci s kvalitním svíčkovým křemelinovým filtrem FKS umožňují dokonalou filtraci na všech úrovních, od hrubé filtrace až po poslední ostrou filtraci před koncovou filtrací na mikro-filtrech. Proto je možné zcela vynechat filtraci na deskových filtrech, která je, podle výsledků srovnávacích testů, vždy provázena ztrátami („ořezáním“) senzorických vlastností - ztráta barvy, chuti a vůně. Výsledkem deskové filtrace je tedy víno „nepůvodní“, částečně ztrácející svůj vyjímečný charakter a originalitu.

Hlavní výhody filtrační křemeliny Celite®

  • Nejnižší obsah železa v porovnání se všemi ostatními výrobci zabraňuje nežádoucím chuťovým stopám
  • Díky stavbě (struktuře) vlastní křemeliny má tato nejmenší sklony k tzv. úletu („prášení“) přes filtrační element
  • Křemelina World Minerals v kombinaci s kvalitním svíčkovým křemelinovým filtrem FKS umožňují dokonalou filtraci na všech úrovních, od hrubé filtrace až po poslední ostrou filtraci před koncovou filtrací na mikro-filtrech.
  • Poměr cena-výkon je výhodnější i při srovnání s levnějšími typy křemeliny, protože vyšší kvalitou filtrace se dosahuje  významných časových a materiálních úspor na následných filtracích

 

Základní typy křemeliny Celite®

  • Hrubá filtrace: Hyflo Super Cel
  • Jemná filtrace: Standard Super Cel
  • Ostrá filtrace: Filter Cel

 

Potřebujete vědět víc? Neváhejte nás kontaktovat pomocí jednoduchého formuláře níže:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.